Blog

Klasyczne obrazy olejne – kwiaty w wazonie


bratki - kwiaty w wazonie

Kwiaty w wazonie od wieków widoczne są w dziełach największych artystów. Te zachwycające swoimi formami i kolorami rośliny mogą być także wspaniałą dekoracją wnętrz, gdy zaklęte są w obrazach olejnych!
Bez wątpienia kwiaty są jednym z najpopularniejszych motywów pojawiających siew historii malarstwa. Można zobaczyć je zarówno w różnorakich scenach rodzajowych, jak i mogą być one centrum dzieła jako martwa natura.

Podobnie jak kiedyś, tak również dzisiaj kolorowe kwiaty są chętnie wybierane przez artystów jako motyw swoich dzieł. Klasyczne obrazy olejne mogą służyć jako sposób udoskonalania kunsztu malarskiego. Jak i mogą pełnić funkcję  symboliczną, na przykład ulotnego piękna. Czy kruchości życia człowieka, które więdnie z czasem tak jak kwiaty?

Kwiaty w wazonie prezentowane są przez malarzy zarówno w sposób realistyczny, jak i mogą być przedstawione technikami impresjonistycznymi czy ekspresjonistycznymi. Wystarczy spojrzeć na bogactwo obrazów kwiatowych, aby się o tym przekonać! Wśród popularnych motywów kwiatowych na główny plan wybijają się bukiety umieszczone
w prostych czy ozdobnych wazonach. Taka martwa natura jest jedną z najczęściej spotykanych. Jest ponadczasowa, uniwersalna, a także estetyczna, ponieważ dzieła tego typu często wybierane są jako ozdoba wnętrz. Obrazy olejne, kwiaty w wazonie są więc często spotykanym motywem we wnętrzach.

Kwiaty w wazonie – klasyczna kompozycja malarska

Wśród licznych przedstawień kwiatów  największym powodzeniem cieszą się obrazy kwiaty w wazonie. Kompozycja kwiatowa umieszczona w pojemniku tego rodzaju stanowi gotową, zwartą formę. Artysta może następnie przełożyć przez farby i pędzel na płótno. Wazony mogą posłużyć zarówno do prezentacji bukietów dopracowanych w najdrobniejszych detalach, obfitujących w drogocenne kwiaty, na przykład róże, jak i w wazonie umieścić można drobne kwiaty polne, które także cechują się wyjątkowym pięknem. Ten urok dostrzegło wielu twórców polskich i zagranicznych.

Wśród najbardziej popularnych, przedstawiających kwiaty w wazonie znajdują się między innymi obrazy  „Słoneczniki” i „Martwa natura: wazon z irysami na żółtym tle”, których autorem jest Vincent van Gogh.
Kwiatowe dzieła mają na swoim koncie także tak znani artyści, jak Pierre-Auguste Renoir, Piet Mondrian, John Constable, Rachel Ruysch czy Ambrosius Bosschaert, a także wielu innych twórców z różnych krajów świata.
Wśród polskich artystów kwiaty można było zobaczyć między innymi na obrazach Józefa Pankiewicza, Jana Stanisławskiego, Leopolda Gottlieba, Józefa Czapskiego, Stanisława Wyspiańskiego czy Alfonsa Karpińskiego, ażeby wspomnieć tylko o niektórych z nich, ponieważ polskie malarstwo pełne jest artystów decydujących się na ten klasyczny motyw. Także i dzisiaj kwiaty w wazonie są chętnie podejmowanym motywem przez twórców, dlatego też możemy zetknąć się z nimi bardzo często zarówno na ścianach muzeów i galerii sztuki, jak i w domach, mieszkaniach, biurach czy gabinetach.

Kwiaty na obrazach olejnych Agnieszki Gruszeckiej

Zachwycające kompozycje kwiatowe są także tematem zainteresowania Agnieszki Gruszeckiej – polskiej malarki, która urodziła się w 1971 roku w Lublinie. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.
Specjalnością Agnieszki Gruszeckiej jest malarstwo olejne, a także akwarelowe oraz rysunek. Artystka tworzy pejzaże, maluje kwiaty i martwą naturę. Także jej pasją jest tworzenie kopii znanych dzieł wielkich mistrzów. Jej prace można znaleźć dzisiaj w licznych kolekcjach znajdujących się w Polsce i na całym świecie. Są one także prezentowane na wystawach krajowych i za granicą.

Agnieszka Gruszecka posiada w swoim portfolio szeroką gamę obrazów prezentujących kwiaty w wazonach i w innych pojemnikach – donicach, dzbankach, wiaderkach. Technika malarska artystki powoduje, że bukiety widoczne na jej obrazach wydają się tak delikatne, ulotne, jakby przed chwilą zerwane i umieszczone w wazonie. Wpływy impresjonizmu widoczne na prezentowanych dziełach powodują, że stanowią one interesującą alternatywę dla realistycznych przykładów martwej natury w malarstwie, w których twórcy dążyli do tego, aby odwzorować prawdziwy wygląd kwiatów.

Wśród dzieł prezentujących kwiaty w wazonie autorstwa Agnieszki Gruszeckiej znaleźć można między innymi:

  • „Bratki” 30×40 cm – Agnieszka Gruszecka
  • „Kwiaty w donicach” 50×70 cm – Agnieszka Gruszecka
  • „Bratki w naczyniu” 30×40 cm – Agnieszka Gruszecka
  • „Lilie” 40×60 cm – Agnieszka Gruszecka
  • „Pomarańczowe kwiaty” 30×40 cm – Agnieszka Gruszecka
  • „Róże” 40×60 cm – Agnieszka Gruszecka
  • „Irysy” 60×70 cm – Agnieszka Gruszecka
  • „Bratki w dzbanku” 30×40 cm – Agnieszka Gruszecka

Dzieła te można zobaczyć również na naszej stronie internetowej Galerii Kolor. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z nimi pod adresem strony internetowej: https://www.galeriakolor.com/agnieszka-gruszecka/.

Obrazy olejne z kwiatami – piękna dekoracja wnętrza

Ze względu na swój uniwersalny wygląd obrazy olejne z motywami kwiatowymi posiadają także bardzo szerokie zastosowanie jako sposób na dekorację wnętrz. Można zastosować je w wielu różnych wnętrzach – zarówno w tych klasycznie urządzonych, jak i w nowoczesnych. To prawdziwe wszechstronna ozdoba! Obrazy olejne z kwiatami to interesujący wybór do salonu, sypialni, ale również pięknie będą prezentowały się na korytarzu, w kuchni czy też w biurze lub w gabinecie. Kwiaty jako motyw ponadczasowy mogą wpisać się w różnorodne wnętrza. Dobór obrazu z kwiatowym motywem, który ma służyć jako dekoracja. Powinien bazować przede wszystkim na charakterze wnętrza, aby razem z nim stworzyć spójną przestrzeń. Do wnętrz nowoczesnych bardzo często wybiera są obrazy w stylu impresjonistycznym. We wnętrzach klasycznie urządzonych dobrze prezentują się wszelkiego typu obrazy kwiatowe, niemniej jednak najlepiej wygląda w nich tradycyjna martwa natura.

Przy wyborze odpowiedniego dzieła warto pamiętać także o jego oprawie. Rama obrazu powinna być dostosowana do aranżacji przestrzeni. We wnętrzach nowoczesnych najlepiej prezentują się obrazy w ramach prostych, ale możemy także zdecydować się na ramy bardziej strojne, gdy ściana jest jednolita. Z klasycznymi wnętrzami natomiast lepiej komponują się ramy dekorowane, także w kolorach takich jak złocisty, miedziany. Ze względu na fakt, że obrazy olejne z kwiatami w wazonie świetnie prezentują się w różnych wnętrzach, mogą być one także wspaniałym pomysłem na prezent. Sprawdzą się na wiele okazji, w tym między innymi na urodziny czy imieniny, pod choinkę, na rocznicę, jako prezent ślubny czy też jako upominek dla ważnego kontrahenta, klienta czy szefa. To prawdziwie uniwersalny podarunek!

Gdzie kupić obrazy olejne z motywem kwiatów?

Aktualnie obrazy olejne prezentujące motywy kwiatowe są bardzo popularne i chętnie wybierane. Dlatego też można kupić je w wielu miejscach oraz w przystępnych cenach, gdy nie chcemy przeznaczać na nie sporej sumy.
Do wyboru posiadamy obrazy olejne z motywami kwiatowymi, które są drukowane na płótnie. Jeśli jednak zależy nam na bardziej realistycznym i eleganckim rezultacie, warto zdecydować się na te malowane ręcznie prawdziwymi farbami olejnymi. Takie dzieła prezentują się znacznie lepiej, a wtedy, gdy zdecydujemy się na ich zakupienie od uznanych czy obiecujących twórców, mogą być także przyszłościową lokatą pieniędzy!

Wiele interesujących obrazów z motywami kwiatowymi posiada także nasza Galeria Kolor z Kazimierza Dolnego. Obrazy olejne kwiaty w wazonie również znajdują się w naszej kolekcji. Specjalizujemy się sprzedaży dzieł wielu artystów i gwarantujemy najwyższą jakość dostępnych u nas dzieł. Są to także obrazy niepowtarzalne, które nie są kopiowane. Do każdego z nich wydajemy certyfikat autentyczności. Nasze dzieła wysyłamy także w 24 godziny – to sprawdzony wybór dla tych osób, którym zależy na szybkiej dostawie! Dzieła pakuje są bezpiecznie, i bez szwanku docierają  do odbiorców – na terenie całego kraju oraz za granicą.
W naszym bogatym asortymencie dostępne są także dzieła Agnieszki Gruszeckiej. Każdy wielbiciel martwej natury w kwiatowym stylu znajdzie u nas dla siebie coś wyjątkowego.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi propozycjami w naszej Galerii Sztuki Kolor!