Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wystawę malarstwa Sylwi Lis-Persona. Wernisaż odbędzie się 19 kwietnia o godz. 15:00. W trakcie wernisażu odbędzie się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu MeLodyka.

Sylwia Lis-Persona urodziła się w 1975 roku w Tarnobrzebu. Jest Absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Ukończyła Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, kierunek Wychowanie Plastyczne w latach 1995-2000. Dyplom z malarstwa otrzymała w pracowni prof. Adama Styki.
Ukończyła również Studia podyplomowe Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Jest członkinią krakowskiej Grupy X. W swoim dorobku twórczym posiada kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.

O sobie:
Żyję w realnym świecie i to co dzieje się dookoła ma swoje odzwierciedlenie w moich pracach malarskich. To w naturze ( niekiedy w martwej ) szukam inspiracji. Jest ona jednak tylko pretekstem do budowy własnych, indywidualnych wypowiedzi.
Moje malarstwo to zderzenie tego co ukryte w moim wnętrzu z ważnym dla mnie aktualnym widzeniem i rozumieniem otaczającego świata.
Nadrzędną wartością w odbiorze i podejściu do malarstwa jest dla mnie kolor i moc jego oddziaływania na widza i jego wrażliwość.
Bywa i tak, że zapamiętana rozmowa z przyjaciółmi, utwór muzyczny, zrobiona fotografia stają się pretekstem do działań twórczych.
Nie posiadam swoich idoli, mistrzów malarskich. Obcując jednak ze zjawiskami świata sztuki, zdarzają się od czasu do czasu „ olśnienia”. Istotne odkrycia postaw, myśli wybitnych artystów są dla mnie ważne, czasami stają się przyczynkiem mojego procesu twórczego. Rok temu: Antoni Tapies, Joan Miro, trzy miesiące wcześniej: Tadeusz Kantor, dziś…?

Sylwia Lis-Persona
www.indygo-art.pl

Przykładowe obrazy Sylwi Lis-Persona: