Galeria Kolor wraz z Nowym Rokiem rozpoczęła działalność w nowym miejscu. Celem galerii oprócz prezentowania własnych prac jest współpraca i organizowanie wystaw z innymi artystami.
Kobieta jest natchnieniem artystów we wszystkich epokach, począwszy od sztuki paleolitu po przez starożytność, sztukę antyczną aż do dzisiaj. Jako motyw, często przewodni, występuje we wszystkich stylach malarskich, kierunkach sztuki, Kobieta jest idealizowana, pokazywana realistycznie, odrealniana, deformowana, podlegająca syntezie, traktowana jako element obrazu, lub jako jego główny temat. Można by w nieskończoność wymieniać dzieła malarstwa i innych sztuk, których inspiracją były kobiety. To z ich powodu, dla nich, przez nie i dzięki nim sztuka powstaje i rozwija się

Podczas naszej pierwszej wystawy p.t. „Kobieta w obrazie”, organizowanej z okazji Dnia Kobiet, Galeria Kolor prezentuje obrazy siedmiu artystów malarzy. Malują oni odmiennie, charakterystycznie, z widoczną pasją. Dla wielu z nich temat kobiety jest podstawowym tematem twórczości, dla innych jednym z wielu. Artyści pochodzą z różnych środowisk twórczych, prezentują różne postawy artystyczne. W przypadku tej wystawy łączy ich temat. Myślę, że dzięki temu, przez dużą różnorodność i odmienność, wystawa jest ciekawa i dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia z wernisażu:

Artyści biorący udział w wystawie:  KLIKNIJ