Kilka słów o malarzach:

JACEK KOŚMIŃSKI
Ur. w 1969 roku w Kazimierzu Dolnym. Członek towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.
Znany w środowisku kazimierskich malarzy jako nieśmiały, skromny pejzażysta.
Wychodzące spod pędzla Kośmińskiego płótna urzekają nastrojem, ciepłym klimatem, gdzie odbywa się subtelna gra koloru i światła. Uwieczniona przestrzeń, zatrzymuje odchodzącą z pejzażu architekturę… (Mieczysława Goś)

KRZYSZTOF MICHALSKI
Urodził się 27.05.1962 roku w Kazimierzu Dolnym. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom z rzeźby w pracowni doc. Bogumiła Zagajewskiego. Uprawia głównie malarstwo olejne, akrylowe i akwarelę. W 1999 roku został przyjęty do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Obecnie uprawia głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej, akrylowej i akwarelowej. Czasem fotografuje, bądź to z potrzeby serca, bądź z racji wykonywanego zawodu. Tematami jego prac są głównie pejzaż, weduta i martwa natura. Od 1988 roku pracuje z młodzieżą i pomaga jej rozwijać talenty plastyczne. Wystawy indywidualne: KMPIK Zamość 1982 PSM Puławy 1983 GALERIA KONT Lublin 1985 GALERIA PRZY BIURZE HANDLOWO-PRAWNYM Puławy 1991 GALERIA ART. Kazimierz 1992 GALERIA ŁAZOREK Kazimierz 1992…

LESZEK FURTAS
Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1955 r. Tu mieszka i tworzy. Od 1987 r. członek Towarzystwa Sztuk Pięknych w Lublinie, oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.
Uczestnik plenerów malarskich w miastach partnerskich Kazimierza Dolnego i Puław: Berlinie – Steglitz, Staufen (Niemcy) i Nieuwegein (Holandia).
Swoje prace prezentował od 1980 roku na wystawach w Polsce, Niemczech i Holandii.
Posiada obrazy w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą – U.S.A., Niemcy, Węgry, Francja, Watykan, Indie.